Psycholog szkolny

Psycholog szkolny

Psycholog szkolny: Izabela Łojek

Formy pomocyGodziny pracyMateriały dla rodzicówCałodobowa infolinia dla dzieci, mlodzieży, rodziców i nauczycieli

Formy pomocy:

– spotkania indywidualne z uczniami;

– konsultacje dla rodziców

– socjoterapia;

– terapia funkcji poznawczych;

– psychoedukacja.

Godziny pracy:

Poniedziałek  08.00 – 15.30

Wtorek 08.00 -14.00

Środa 08.00 – 11.00

Czwartek 08.00 – 14.00

Piątek 09.00 – 11.30

Kontakt: 22 780 65 12 w. 32

Materiały dla rodziców:

Kompendium wiedzy dla rodziców dotyczące uzależnień behawioralnych. Są tzw. „nowe uzależnienia”, w których substancje chemiczne nie odgrywają żadnej roli a ich przedmiotem są zachowania akceptowane społecznie. Np.: uzależnienie od internetu, telefonu, gier komputerowych, zakupów, ćwiczeń fizycznych, zakupoholizm, hazard. W kompendium znajdą Państwo informacje o tym jaki są rodzaje uzależnień i sygnały ostrzegawcze na które warto zwrócić uwagę.

 

„Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną”  to materiał, który ma wspierać rodziców w byciu doradcą ich dziecka. Dowiecie się Państwo jakie są typy szkół ponadgimnazjalnych i czym się charakteryzują i jakie informacje dotyczące zawodów oraz szkół są istotne w procesie podejmowania decyzji o przyszłości dziecka.

 

„Normy i zasady” to krótki zestaw informacji na temat tego czym są normy dla dzieci, dlaczego warto je wprowadzić w domu i jak je formułować.  Znajdziecie tutaj Państwo również informacje dotyczące kar i konsekwencji i ich znaczenia w procesie wychowania dzieci.

 

„Style wychowawcze” to zbiór informacji dzięki którym przyjrzycie się Państwo swojemu stylowi wychowawczemu i dowiecie się, jak wpływa on na kształtowanie osobowości dziecka. Poznacie tutaj również zasady skutecznego chwalenia, poznacie blokady w komunikacji oraz zasady prawidłowej komunikacji.

Dziecięcy telefon zaufania 800121212