Wycieczka do Muzeum Św. Stanisława Papczyńskiego

Dn. 23.04.2018r we wspomnienie liturgiczne Św. Wojciecha – patrona Polski uczniowie klasy 4a i 4b Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie pod opieką  p. Grażyny Trzaskowskiej  i p. Roberta Pałki wzięli udział w wycieczce do Muzeum Św. Stanisława Papczyńskiego w Mariankach. Święty Stanisław Papczyński założył Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest patronem młodzieży mającej trudności w nauce, a także życia poczętego. Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili grób, w którym znajdują się doczesne szczątki Świętego – Polaka oddanego sprawom Ojczyzny. Z uwagą słuchali opowieści kustosza muzeum o życiu Papczyńskiego, oglądali pamiątki po świętym i relikwie ojca Papczyńskiego, który był spowiednikiem króla Jana Sobieskiego. W sali kinowej obejrzeli film przedstawiający burzliwe losy bohatera w trudnych czasach historycznych. Na zakończenie uczniowskiej pielgrzymki uczestniczyli we Mszy Świętej, po której otrzymali pamiątkowe upominki.

Foto relacja

Robert Pałka