Logo Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie

Uwaga, uwaga! Mamy pierwszaków!

12 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas 1a i 1b oraz pasowanie na uczniów. Całą uroczystość rozpoczęła swoim przemówieniem Pani Dyrektor, odśpiewano hymn i został wprowadzony sztandar szkoły. Padła komenda: „Pierwszy rząd wystąp!” i pierwszaki zostały pasowane dużym ołówkiem na adepta wiedzy. Następnie każdy pierwszak złożył ślubowanie.
Po części oficjalnej uczniowie klas pierwszych mieli nie lada wyzwanie – aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, musieli wykonać cztery zadania, a za każde wykonane poprawnie, otrzymali klucz. Pierwszym zadaniem było wyrecytowanie wiersza, które oczywiście wyszło perfekcyjnie! Następnie nasi najmłodsi uczniowie zaśpiewali pięknie dwie piosenki, zdobywając przy tym klucz. Za przypomnienie nam zasad ruchu drogowego również zostały nagrodzone i tak oto stały się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie! Na koniec każdy żak otrzymał pamiątkę z tego bardzo ważnego dnia.
Zwieńczeniem były zabawy przygotowane przez uczennice klasy 3c. Każdy pierwszak stał się na chwilę małą papużką, poznał najróżniejsze sposoby witania się ( na przykład stopą) i wraz z innymi stworzył przeogromne tumci!
Kochani Pierwszoklasiści, mamy nadzieję, że będzie Wam dobrze w naszej szkole przez te kolejne 8 lat.

Cieszymy się, że z nami jesteście! 

Foto relacja

Katarzyna Imioła