Próbny egzamin ósmoklasisty

Próbny egzamin ósmoklasisty

18.12.2018r. – język polski 8:00 – 10:00 (120 min.), od 4 godz. lekcyjnej zajęcia wg planu
19.12.2018r. – matematyka 8:00 – 9:40 (100 min.), od 3 godz. lekcyjnej zajęcia wg planu
20.12.2018r. – język angielski 8:00 – 9:30 (90 min.), od 3 godz. lekcyjnej zajęcia wg planu

Zajęcia pozostałych klas odbywają się wg planu lekcji.

XVI EDYCJA KONKURSU PIOSENKI RELIGIJNEJ O NAGRODĘ ŚWIĘTEJ CECYLII

23 listopada 2018 r nasza szkoła gościła 57 wykonawców (solistów i zespoły wokalne) ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

Ksiądz proboszcz Andrzej Sobczyk przywitał uczestników i ich opiekunów , a pani dyrektor Renata Ulanowska w ciepłych słowach życzyła wszystkim wspaniałych wystepów i zwycięstwa.

W tegorocznym jury zasiadali :

-ks. Michał

-p.Monika Kryniewicz

-p.Oliwia Ciszkowska

-p.Dominik Trzaskowski

Nad stroną techniczną czuwał niezawodny pan Tomasz Lubas.

Na widowni wykonawców wspierali rodzice , dziadkowie i opiekunowie wykonawców.

W przerwie (podczas obrad jury) słodkościami częstowała pani Dorota Balińska -Walkiewicz.

XVI Edycja okazała się świetną zabawą , okazją do kolejnego spotkania uzdolnionych wokalnie uczniów naszej gminy.

Dyplomy i nagrody wręczyli uczestnikom członkowie jury oraz pani wicedyrektor Dorota Siciarz-Maj.

Grażyna Olszewska

#Stacja_JedynkaWolność

To już ostatni tytuł z powyższym #, bo właśnie „Jedynka” zakończyła obchody 100-lcia odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

Ostatnim akcentem naszego wielkiego projektu „Jedynka. Stacja wolność”, zorganizowanego z okazji rocznicy 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, była sobota 24 listopada 2018r.

Licznie przybyła na stadion Mazura Karczew publiczność miała niepowtarzalną okazję przenieść się tego dnia w przeszłość i na własne oczy zobaczyć rekonstrukcję łapanki, do której doszło we wrześniu  1943 r. Młodzież  z Mazura zainscenizowała ówczesny pojedynek pomiędzy AKS -42 Karczew a Falą Grochów, by przy stanie 3:3 wkroczyła robiąca piorunujące wrażenie grupa rekonstrukcyjna – wyglądająca jak Niemcy, mówiąca jak Niemcy,  zachowująca się jak Niemcy, nosząca niemiecką broń i jeżdżąca niemieckimi samochodami transportowymi. Bieg wydarzeń odtworzony został z najdrobniejszymi możliwymi do odtworzenia szczegółami, opartymi na odczytywanej w toku akcji autentycznej relacji świadka tamtych dramatycznych wydarzeń.

Gdy już Niemcy pojmali i przeszukali Karczewian, wtłoczyli ich na samochody transportowe i odwieźli na Rynek Zygmunta Starego. W trakcie tej podróży zorganizowane zostały 3 Przystanki Niepodległości – na których, po zatrzymaniu imponującego rozmiarami pochodu, uczniowie naszej szkoły wykonywali patriotyczne piosenki.

Po łapance przeszliśmy do MGOK-u, gdzie czekało nas prawdziwe zwieńczenie wszystkich listopadowych, niepodległościowych inicjatyw – przedstawienie „Nas to dziś obchodzi”. W tym widowisku teatralno-muzyczno-tanecznym, zaprezentowanym przez Koło Teatralne naszej szkoły, brało udział ponad 40 uczniów! Było to niezwykłe wyzwanie artystyczno – organizacyjne, którego wykonanie wprawiło w zachwyt liczną, prawdopodobnie ponaddwustuosobową publiczność (część chętnych nie zobaczyła przedstawienia, ponieważ… nie weszła do sali, bo nie tylko wszystkie przygotowane miejsca siedzące, ale literalnie cała dostępna przestrzeń była zajęta przez widzów)!

Projekt „Jedynka. Stacja Wolność” był projektem, jakiego mury naszej szkoły jeszcze nie widziały. Opisywane tu wydarzenia zostały skrupulatnie uwiecznione, dlatego serdecznie zachęcamy do oglądania, a następnie udostępniania wielu foto- i wideo-relacji, publikowanych regularnie na Facebooku, na fanpage’u naszej szkoły.

Urszula Trzaskowska (p)

Mistrzowie recytacji

Jakub Łączyński z klasy 8a został LAUREATEM  XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Niebo złote ci otworzę”.

 

Konkurs odbył się 7 grudnia 2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie.  Przeznaczony był dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. W tym roku recytowano wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Jury, w którym zasiedli znani lokalnej społeczności aktorzy i dziennikarze,   m.in. Justyna  Sieńczyłło czy Przemysław Skoczek, po wysłuchaniu ok. 20  występów,  zdecydowało, że zwycięzcą został Jakub Łączyński z kl. 8a, a Jolanta Staluszka z kl. 3d  zajęła 3. miejsce. Naszą szkołę  reprezentował również uczeń klasy III e Marcin Lemieszka, który urzekł jury swoją  „radiową” barwą głosu i nienaganną dykcją.

Jednocześnie w SP3 zorganizowany został  konkurs plastyczny inspirowany twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymał  uczeń klasy 7a Przemysław Grzybowski.

Naszym wspaniałym uczniom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Urszula Trzaskowska (p)

Foto relacja