Kolaz patriotyczny

Święto Niepodległości

Kolaz patriotyczny

11 listopada- Święto Niepodległości to zawsze ważne wydarzenie w kalendarzu Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie. W normalnych, niepandemicznych warunkach, cała społeczność szkolna uczestniczyłaby w licznych wydarzeniach upamiętniających 102. rocznicę odzyskania niepodległości. Jak co roku spotkalibyśmy się przy ognisku, na koncercie pieśni patriotycznych, kolejnym inspirującym spektaklu teatralnym czy brawurowej rekonstrukcji historycznej. Tym razem, ze zrozumiałych powodów, musi być skromniej, co nie znaczy, że nieciekawie. Uczniowie klas VI-VII postanowili przedstawić w formie graficznej, najważniejsze daty, postaci i wielkie dzieła kultury polskiej. Ósmoklasiści zaprezentowali subiektywny zestaw wartości, które kojarzą ze swoją ojczyzną.

Pandemia zmusi, prawdopodobnie, większość z nas do domowego świętowania. To dobra okazja, aby zagłębić się w lekturze książek na temat historii Polski bądź obejrzeć ekranizację , któregoś z wielkich utworów polskiej literatury. Niech propozycje uczniów będą inspiracją do takiej formy przeżywania święta 11 listopada, wszak patriotyzm można demonstrować rozumnie na wiele sposobów, również w zaciszu domowego ogniska.

Zdrowia i udanego Święta Niepodległości !

Grzegorz Parzych

Uczniowie w barwach narodowych

Logo Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie

Pielgrzym świata, rycerz w białej szacie- Jan Paweł II

       Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja tego roku obchodziliśmy stulecie urodzin Karola Wojtyły. To Wielki Człowiek, Wielki Papież, autorytet dla wielu z nas.

       Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr1 w Karczewie postanowili uczcić pamięć Ojca Świętego- gazetką prezentowaną w holu głównym szkoły oraz programem artystycznym. W krótkim apelu recytatorzy z kl.4b i kl.6a oraz prowadzący z kl.7b przypomnieli zgromadzonym sylwetkę Papieża. Wzruszająca i nastrojowa deklamacja utworów o Janie Pawle II wprowadziła niezwykły klimat- zadumy i refleksji. Prezentowane fotografie pokazały życie papieża od narodzin poprzez dzieciństwo, naukę w szkole, czasy wojny, święcenia kapłańskie, pracę z młodzieżą po słynne konklawe z 16 października 1978r., podczas którego Karol Wojtyła przyjął imię Jan Paweł II. W czasie uroczystości obserwowaliśmy także wywiad z korespondentem z Watykanu, który szczegółowo przedstawił harmonogram papieskiego dnia. Wynikało z niego, że tak naprawdę Ojciec Święty nie miał żadnego wolnego dnia, był bardzo zapracowanym człowiekiem. Na zakończenie młodzież wspólnie odśpiewała ulubioną pieśń Wielkiego Polaka-  ,,Barkę’’.

       Prowadzący apel wiele razy wspominali przesłania Papieża adresowane do dzieci i młodzieży. Szczególnie bliska misji szkoły wydaje się maksyma:  ,,Wy jesteście solą dla ziemi i światłem dla świata’’. To młodzi ludzie są przyszłością narodu, a my- nauczyciele- wpływamy na ich wychowanie, a często i na wybór drogi życiowej.

Najważniejsze, abyśmy wszyscy nie zapominali, że miłość jest drogowskazem w naszym życiu, a znak pokoju- to znak miłości i przebaczenia. To znak miłości.

Renata Zychora

Logo Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie

Ślubowanie klas pierwszych

14 października 2020 r. dla uczniów trzech klas pierwszych był dniem wyjątkowym.

W obecności Dyrekcji szkoły, Nauczycieli, Rodziców, Koleżanek i Kolegów Pierwszoklasiści ślubowali:

-być pilnymi i wzorowymi uczniami

-należycie wypełniać szkolne obowiązki

-pomagać słabszym i młodszym od siebie.

Pasowanie ołówkiem przez Panią Dyrektor było uwieńczeniem uroczystości, podczas której najmłodsi pokazali zdobytą wiedzę, a także talent recytatorski i muzyczny. Nie obyło się bez łez wzruszenia na twarzach dumnych rodziców, a na zakończenie uśmiechów pociech i radości ze szkolnych podarunków.

To dla występujących pierwszy prawdziwy sprawdzian wiedzy i umiejętności. Ale świeżo upieczeni uczniowie poradzili sobie znakomicie.

Gratulujemy Pierwszakom i życzymy sukcesów!

Elżbieta Jarząbek

Wybory do samorządu szkolnego – wyniki

W wyniku przeprowadzonego w dniach 28-28 IX głosowania, do Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani:

 

Oskar Maj- przewodniczący

Julia Skiba- zastępczyni przewodniczącego

Sandra Stelmach- skarbniczka

Marianna Basaj- sekretarz

Katarzyna Gędzielewska

Wiktoria Brzezińska

Mikołaj Włastowski

Grzegorz Parzych

Logo Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie

Wybory do samorządu szkolnego.

W dniach 28 i 29 września odbędą się w naszej szkole wybory do samorządu szkolnego.

W wyborach startuje 12 kandydatów, na których czeka 7 miejsc w samorządzie.

W tym roku ze względu na pandemie wybory odbywają się OnLine!

Możesz zagłosować na trzy osoby. Aby zagłosować skorzystaj z linku poniżej – konieczne będzie zalogowanie do Office365.

Link będzie aktywny w dniach 28 i 29 września!

Wybory samorządu szkolnego 2020