Logo Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie

Wybory do samorządu szkolnego.

W dniach 28 i 29 września odbędą się w naszej szkole wybory do samorządu szkolnego.

W wyborach startuje 12 kandydatów, na których czeka 7 miejsc w samorządzie.

W tym roku ze względu na pandemie wybory odbywają się OnLine!

Możesz zagłosować na trzy osoby. Aby zagłosować skorzystaj z linku poniżej – konieczne będzie zalogowanie do Office365.

Link będzie aktywny w dniach 28 i 29 września!

Wybory samorządu szkolnego 2020

 

Narodowe czytanie 2020

Narodowe Czytanie 2020- ,,Balladyna” Juliusza Słowackiego

Najpopularniejsze dzieło romantycznego wieszcza ukazało się drukiem w 1834r. w Paryżu. Należało do chętnie czytanych oraz wystawianych w teatrze. Szybko też zostało włączone do żelaznego kanonu lektur szkolnych. Dlatego też nie dziwi nikogo fakt, że właśnie ta tragedia została wybrana przez parę prezydencką jako kolejna pozycja do Narodowego Czytania.

„Balladyna” to dramat o władzy oraz namiętności do zła. Tak też młodzież z naszej szkoły spróbowała zinterpretować wybrane fragmenty. Kasia Gędzielewska oraz Julia Skiba z kl.8a wcieliły się odpowiednio w role Aliny i Balladyny. Sugestywna mowa ciała, teatralna charakteryzacja nadały sielankowej wyprawie do lasu na maliny tragiczny finał.

Jednak ład i harmonia muszą kiedyś zostać odbudowane…Tym wątkiem zajęli się chłopcy z kl.7b- Paweł Lasecki, Karol Orzełowski oraz Piotrek Sielski, którzy wzorowo odczytali role Kirkora, Pustelnika i Filona.

Ponadczasowość tematyki dramatu wybitnego pisarza niezwykle prosto przypomina nam przysłowie-,,Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”. Niech to przesłanie będzie dla wszystkich przestrogą.

Renata Zychora

Narodowe czytanie 2020Narodowe czytanie 2020Narodowe czytanie 2020Narodowe czytanie 2020

Logo Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie

Zapisy uczniów na świetlicę szkolną.

Wszyscy rodzice mogący zapewnić opiekę dziecku po zakończonych zajęciach lekcyjnych, proszeni są o niezapisywanie ucznia na świetlicę szkolną do momentu ustania pandemii.

Prośba ta wynika ze stanu epidemicznego panującego na terenie kraju i obowiązku wprowadzenia reżimu sanitarnego.

Logo stołówki szkolnej

Informacja dotycząca zapisów na obiady.

W związku z panującą pandemią, zgłoszenia dzieci na obiady odbywać się będą tylko droga telefoniczną od dnia 31.08.2020r. w godz. 8-14 pod numerem 22 780 65 12 wew. 26.

Osoby, które mają możliwość zapewnienia dziecku obiadu w domu proszone są o wstrzymanie się z zapisem do momentu ustania pandemii.