Moje miasto w oczach młodych

„Moje miasto w oczach młodych”

Taki tytuł miała tegoroczna edycja Konkursu Języków Obcych pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.  Pierwszy raz konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek AK w Józefowie przed 11 laty. Założeniem konkursu jest przedstawienie informacji o „Małej Ojczyźnie” w wybranym języku obcym.

Dnia 16 marca br.  w obecnej Szkole Podstawowej nr 3 im. Łączniczek AK w Józefowie odbył się XI konkurs, a my uczestniczyliśmy po raz dziesiąty. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

– Zuzanna Korgul   kl. 3b gimn.

– Marta Wawer  kl. 2a   gimn.

– Aleksandra Zbyszyńska  kl. 3b  gimn.

– Weronika Bąk  kl. 3b gimn.

– Maciej Zawadka      kl. 3b  gimn. ( efekty specjalne)

Nasi reprezentanci przygotowali scenkę ( 7 minut) o Karczewie przyszłości w języku rosyjskim.

Wizjonerzy przewidują, że karczewianie będą podróżować helikopterami, na pasterniku (tereny koło Moczydła) „wyrośnie” park kultury i wypoczynku z ogromną ilością atrakcji,       po mieście turystów  będzie woziła ciuchcia, w budżecie miasta będzie tak dużo pieniędzy, że radni będą mieli problem na co je wydać. To tylko niektóre z pomysłów. Jednym słowem – szczęśliwe miasto!

Nasza drużyna zajęła I miejsce.

Konkurs miał rangę Powiatowo – Kuratoryjnego. Przy starcie do szkoły średniej uczniowie otrzymają dodatkowe punkty. Dziękuję w/w uczniom za wzorowe reprezentowanie naszej szkoły!

Urszula Trzaskowska – nauczyciel języka rosyjskiego