Jedynka Stacja Wolność – Śpiewamy o Polsce

ŚPIEWY, LAPBOOKI, WITRAŻE – TAK WYGLĄDA NIEPODLEGŁOŚĆ
Nawet jeśli ktoś bardzo by się starał, nie jest w stanie przegapić miesiąca świętowania niepodległości w naszej szkole. Jeśli go nie zobaczy, to usłyszy. Jeśli nie usłyszy, to pozna na lekcjach… historii? Nie tylko. Temat przewija się na większość lekcji, od plastyki po język angielski! I na przerwach, kiedy to w centralnym miejscu szkoły odbywa się wspólne śpiewanie. U nas od NIEPODLEGŁOŚCI nie uciekniesz!

Wszyscy wspólnie ozdobiliśmy i dalej zdobimy szkołę w biało czerwone motywy. Na zajęciach robimy kotyliony, flagi, ale nie stronimy od nowoczesności – wiecie, że pierwszaki przygotowały tematyczne lapbooki? Po wyjściu z lekcji każdy spacer korytarzami przypomina nam, jak ważny jest dla Polski listopad. Właściwie to nawet nie musimy wchodzić do szkoły – wystarczy stanąć na zewnątrz i spojrzeć w jej okna.

Głównym momentem dnia szkolnego są teraz długie przerwy, podczas których można w zainscenizowanej przy wejściu kawiarence usiąść, zjeść ciastko, pośpiewać patriotyczne pieśni i piosenki. Śpiewają uczniowie, nauczyciele, ale przychodzą też rodzice. Kto nie zna dobrze słów, czyta je z telefonu albo śpiewników rozłożonych na stołach. Czasem jest taki tłum, że trudno przejść. „JEDYNKA STACJA WOLNOŚĆ” to nasz program, który skończy się wraz z listopadem. Ale będziemy go pamiętali długo. W końcu to ta pamięć jest właśnie najważniejsza.

Anna Krysztofiak

Foto relacja