„Jedynka” na Comic Con

W piątek 24 listopada w klasa VI A pod opieką Urszuli Trzaskowskiej (p) wybrała się do podwarszawskiego Nadarzyna na Warsaw Comic Con.

Warsaw Comic Con to niezwykle prestiżowa impreza organizowana dla fanów filmów, seriali i gier komputerowych. W tym roku uświetniło ją 17 gwiazd światowego formatu, m.in. Pamela Anderson, Andrew Scott i Jack Gleeson. Uczniowie naszego gimnazjum mieli więc okazję spotkać się z Hollywoodzkimi aktorami, porozmawiać, posłuchać paneli, w których występowali, wreszcie uwiecznić te wyjątkowe momenty na pamiątkowych zdjęciach.

Organizatorzy festiwalu przygotowali także specjalne strefy tematyczne, dotyczące „Wikingów”, „Gry o tron”, „Star Wars” czy „Harry’ego Pottera”. Poza spotkaniami z odtwórcami głównych ról tych globalnie popularnych produkcji uczestnicy, w tym nasi uczniowie, mogli brać udział w konkursach coplayowych, karcianych i figurkowych, grać w specjalnie przygotowane gry planszowe, a także zwiedzić unikalną, wiernie odwzorowaną na okoliczność festiwalu wioskę Wikingów wraz z serialową Helgą, czyli brytyjską aktorką Maude Hirst.

Niezwykle interesujący i inspirujący wyjazd na Warsaw Comic Con miał dla uczniów VI A walor nie tylko rozrywkowy i nobilitujący – w końcu niecodziennie mamy możliwość prywatnej rozmowy z gwiazdami Hollywood – lecz również edukacyjny. W dobie globalizacji trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na wdrażanie młodych ludzi w kulturę popularną niż inicjatywa Warsaw Comic Con. Łączy ona atrakcyjną formę z wartościowym, merytorycznym przekazem, obejmującym wiedzę o specyfice produkcji filmowej i serialowej, a także mechanizmach, które kształtują świat kultury popularnej. Uczniowie VI A, którzy w niej uczestniczyli, nie tylko więc spędzili aktywnie czas w wybitnym, inaczej nieosiągalnym towarzystwie, ale również poszerzyli swoje horyzonty. Zarówno te teoretyczne – nabywając określonej wiedzy – jak i praktyczne – oswajając się z wielkim światem medialnym.

Foto relacja

Urszula Trzaskowska