Jak pachną Święta Bożego Narodzenia?

W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Karczewie tegoroczne Święta pachniały mandarynkami i ciastem. Tradycyjnie, bo już po raz ósmy gorączkę przedświątecznych przygotowań przerywały dźwięki muzyki koncertu pt. „Zapach Świąt”. Członkowie grupy „Ślad” tym razem wyjątkowo zaskoczyli zgromadzonych słuchaczy.

Opiekun i inicjator przedsięwzięcia- Tomasz Lubas, po raz pierwszy zorganizował koncert kolęd i pastorałek pt. „Zapach Świąt” w 2011r. Wówczas do współpracy zaproszone zostały uczennice Publicznego Gimnazjum w Karczewie. Tegoroczny koncert, tak jak przyzwyczaił nas zespół, był połączeniem poezji, wokalu i dźwięków gitary, jednak tym razem przygotowano coś więcej. Joannie Siwak oraz Weronice i Katarzynie Zakrzewskim towarzyszyła: Aleksandra Kurnicka, uczennica SP2 w Karczewie, teksty czytały Ola Ziółkowska i Gabrysia Wojewódzka. Białe dekoracje, obrusy, choinki opruszone śniegiem, pachnące jodły i palące się świeczki pozwoliły słuchaczom zwolnić i posłuchać. Tego wieczora w  szkolnej sali gimnastycznej słuchano muzyki, poezji i słuchano siebie wzajemnie. To nie koniec niespodzianek, bo na scenie pojawili się również wychowankowie jednej z członkiń zespołu: „Ślad” czyli uczniowie klasy 1b z SP1  w Karczewie: Marta Floriańczyk, Hanna Gawryś , Michał Jałoszyński, Aniela Kędzierska, Natalia Książek, Aleksandra Maj, Wiktor  Ryfczyński, Amelia Sobolewska i Natalia Suchecka.

Dziewięciu młodych, lecz niezwykle utalentowanych i przede wszystkich odważnych artystów po raz pierwszy uczestniczyło w koncercie: mówiąc wiersze i śpiewając kolędy. Młodzi artyści skradli nie tylko występ, ale też serca publiczności, która dawała temu wyraz zachęcając artystów do bisu.

Po występie czas wspólnych rozmów umilały gościom smak i zapach, przygotowanych przez wokalistki ciast i pierniczków; zapach przyjazny, zapach pełen miłości czyli od lat „Zapach Świąt.”

Katarzyna Zakrzewska