Logo Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie

Gminna inauguracja roku szkolnego 2018-2019

Stało się. 3 września po dwóch miesiącach odpoczynku wróciliśmy do szkoły. Inauguracja nowego roku szkolnego miała tym razem wyjątkową, bo gminną rangę. Dodatkowo odbywała się w roku jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 470. rocznicy nadania praw miejskich Karczewowi. Nikogo nie dziwił więc podniosły nastój uroczystości. Licznie zebrani goście, wśród nich przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy placówek oświatowych karczewskiej gminy zobaczyli słowno-wokalne przedstawienie poświęcone -adekwatnie do jubileuszowej tematyki- kwestii współczesnego rozumienia patriotyzmu, pojęcia wolności, tożsamości indywidualnej, jaki i zbiorowej. Można było usłyszeć m.in. niebanalne aranżacje poezji Adama Asnyka oraz utwory artystów bardziej „popularnych”: T.Love, O.S.T.R czy Happysad. Mieszanka konwencji, fabularny polot, talent aktorski uczniów jeszcze raz pokazały, że o sprawach ważnych można opowiadać bez męczącego patosu. I to opowiadać z sensem i mądrze. To była niezwykle oryginalna i ciekawa inauguracja. Oby każdy następny dzień roku szkolnego 2018-2019 był równie inspirujący. Tego życzmy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom oświaty w Gminie Karczew.

Film z inauguracji: https://www.facebook.com/sp1Karczew/

Grzegorz Parzych